Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
     
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

   


 
Memurlar İçin Günde 1 TL’ye Özel Sağlık Sigortası
20/3/2010

MAPFRE GENEL YAŞAM SİGORTA ve Medicana International Ankara Hastanesi işbirliği ile Ankara’da yaşayan Aktif Devlet Memurları için hazırlanan özel sağlık sigortası poliçesi 3S 657 hayata geçirildi.

 

18 Mart 2010 tarihinde düzenlenen davet ile 3S 657, basın mensuplarına ve kamuoyuna tanıtıldı. Medicana International Ankara Hastanesi’nde gerçekleşen davette MAPFRE GENEL YAŞAM SİGORTA Genel Müdürü Muhittin Yurt ve Medicana International Ankara Hastanesi Genel Müdürü Oğuz Engiz yaptıkları konuşmalarda, devlet memurlarının 3S 657’den hangi kapsamda yararlanacaklarını anlattılar.

 

15 Ocak 2010 tarihi itibariyle 657 Sayılı Kanuna tabi devlet memurlarının SGK kapsamına girmesi ile bu kesimin ihtiyaç duyacağı sağlık hizmetleri kapsamında alternatif bir sağlık sigorta sisteminden yararlanmaları hedeflenmiştir.  3S 657 ile hiçbir risk ayrımı yapmaksızın tüm aktif çalışan devlet memurları ve bakmakla yükümlü oldukları aile üyeleri sigortalı olabilecek. Ayrıca poliçe diğer sağlık sigortalarından farklı olarak tüm eski rahatsızlıkları da kapsayacak.

 

Günde 1 TL gibi ekonomik primlerle satın alınabilecek özel sağlık sigorta poliçesi 3S 657,
devlet memurlarının SGK kapsamındaki tüm tedavi giderleri için SGK katılım payı dışında hiçbir fark ücreti ödemeden tüm ayakta ve yatarak hizmetlerden faydalanmalarını sağlayacak.


Ayrıca Acil hizmetler için tüm ülkedeki MAPFRE GENEL YAŞAM anlaşmalı özel sağlık kuruluşları da kullanılabilecek.

 

Ankara’nın en yüksek kapasiteli hastanesi olarak hizmet sunan uluslar arası kalite belgeli Medicana International Hastanesi’nde gelişmiş bir üniversite hastanesinde sunulan tüm sağlık hizmetleri sunulmakta olup 3S 657 sahiplerinin tüm sağlık ihtiyaçları aynı çatı altında çözülebilecek. Poliçe satışları kurumsal olabileceği gibi, bireysel olarak da gerçekleştirilebilecek.  Ayrıca 3S 657 sahipleri, SGK kapsamı dışında kalan ve Medicana International Hastanesi’nde gerçekleşecek tüm tedavi giderleri için özel indirimlerden yararlanma imkanı bulacak.